+372 56 213 945 Menüü

REIELI TALL

Meist kuueminutilise autosõidu kaugusel on armas Reieli hobusetall, kus ettetellimisel on võimalus suvisel ajal vankrisõit ning lumisel ajal reesõit. Võimalus on ka lihtsalt hobusega sõita. Samuti saab valitud teenuse tellida ka meile.

ALPAKA FARM

Laane talu, Niidu küla, Tori vald.
Meist 11 km kaugusel asub Alpakafarm, mis on Eesti suurim kameliide kasvatav farm. Alpakafarm on koduks pea 200 loomale, kelle hulka kuuluvad alpakad, laamad, guanakod, kitsed, lambad, küülikud ja merisead.
www.alpakafarm.ee

VOLTVETI MÕIS

Tihemetsa alevik, Saarde vald, Pärnumaa

Voltveti mõisa kohta on esimesi teateid 1563. aastast. Mõisa hilis-klassitsistlikus stiilis härrastemaja valmis 1830 ja seda ilmestab nelja toskaana sambaga portikus laia trepiga. 1925. aastal alustas majas tegevust Voltveti metsakool, praegune Pärnumaa. Kutsehariduskeskuse Tihemetsa õppekoht. Hoonele ehitati juurde kolmas korrus ja tiibhoone. See on hoone tervikpilti ja elegantsi oluliselt vähendanud, kuid omal ajal üks. Pärnumaa esinduslikum mõisahoone tasub kindlasti üle vaadata! Mõisa ümbritseb park, milles on 150 erinevat liiki puid ja nende hulgas leidub palju haruldasi liike.

TORI PÕRGU

Tori alevik, Tori vald, Pärnumaa

Toris leiad jõe kaldajärsakust salapärase koopasuu! Et mööda käiku sai minna kaugele maasügavusse, on kohta juba mitusada aastat nimetatud Tori põrguks. Nii on kohaga seotud palju rahvajutte ja muistendeid. Koobas on Pärnu jõe devoni liivakivist kaldajärsakusse uhutud sajandite jooksul allikavete poolt. Tori põrgu suue oli 6 meetrise läbimõõduga avaus ning mõnede andmete järgi olnud “põrgukäik” 32 meetrit pikk. Koopa lagi varises sisse 1908 ning suue 1974. Täna koopasse sisse enam ei pääse, kuid seda kaunist ja salapärast kohta viivad uudistama trepid kalmistu värava eest!

RIISA ÕPPERADA

Riisa küla, Tori vald, Pärnumaa

Jõesuu-Tõramaa tee ääres asub viit, mis kutsub Sind 4,8 km pikkusele laudteele ümber maalilise Riisa raba. Liikudes esmalt mööda rabaavarusi, põikab rada vahepeal põgusalt metsa alla, kus näeb metsa üleminekut rabaks ja vastupidi – kuiv pinnas asendub märjaga, sootaimed põlise kuusemetsa omaga. Edasi loogeldes jõuab rada kaunite rabalaugaste vahele. Rajale jääb 5 puhkekohta, vaatetorn, 9 pinki, kuivkäimla. Oma asukoha tõttu on Riisa üks hinnatumaid radasid Soomaal – autotee ja parkla paiknevad kohe raja värava juures.

PÄRNU MUUSEUM

Aida tn 3, Pärnumaa

Pärnu muuseumi püsiväljapanek ulatub läbi 11 000 aasta, kiviajast kaasaega, ning annab ülevaate kogu paikkonna ja Eesti ajaloost. Möödunud aastatuhandete ja sajandite hõngu on võimalik tunda läbi ehtsate esemete, uute teadmiste, mängude ja elamusnurkade. Läbi traditsiooniliste ning interaktiivsete lahenduste saab jalutada viies näitusesaalis ning vaadata nende vahel asuvas kinosaalis ajaloolilisi ringvaateid Pärnu ajaloost. Pärnu Muuseumil on kaks filiaali – Koidula muuseum, mis asub 19. sajandi keskpaigast pärinevas koolimajas Pärnus Ülejõel (Jannseni tn. 37) ning Punane torn (Hommiku 11), mis on vanim ja ühtlasi ainus keskajast säilinud hoone, kus saab tutvuda kunagise vangitorni ja keskaegse Uus-Pärnu linna looga ja vaadata ringpanoraamkinos 10- minutilist filmi paikkonna ajaloost.

http://www.parnumuuseum.ee

PÄRNU RANNANIIDU LOODUSKAITSEALA

Kaubasadama tee, Pärnu linn, Pärnumaa

Linnurohked rannaniidud ja roostikud ääristavad Pärnu liivast mereranda peaaegu kogu linna ulatuses. Nende ohustatud ja haruldaste taimeliikide ja koosluste ning rannaniitude, rannikulõugaste ja liikuvate rannikuluidete kui väärtuslike elupaikade kaitsmiseks on loodud Pärnu rannaniidu looduskaitseala (al 1958). Kaitseala rannaniitudest on enim niiduilmelised Vana-Pärnu ja Raeküla linnaosas paiknevad rannaniidud. Kuivemal Vana-Pärnu niidul on hooldamine ja niitmine juba aastakümneid toimunud, 2008 rajati siia ka linnuvaatlustorn ja väike matkarada. Tule naudi linna rüpes ehedat loodust!

JÕESUU RIPPSILD

Jõesuu küla, Tori vald, Pärnumaa

Jõesuu küla Pärnumaal on oma nime saanud jõgede järgi. See on koht, kust Navesti jõgi suubub Pärnu jõkke. Pärnumaa pikim rippsild, Jõesuu rippsild, on üle Pärnu jõe ehitatud ja valmis1975 aastal. Sild on 67,5 m pikk.

EESTI MUUSEUMRAUDTEE LAVASSAARES

Ülejõe 1, Lavassaare, Pärnu linn, Pärnumaa

Muuseumi fondis on üle 80 ühiku erinevat veeremit, sealhulgas 5 auruvedurit ning rida tehnilisi seadmeid. Enamus neist paikneb välisekspositsioonis. Üks auruvedur ja vagun on eksponeeritud Pärnus endise raudteejaama asukohas südalinnas. Töötavad vedurid seisavad depoos mis on ehitatud 1924. aastal ja on riiklik mälestis. Muuseumi välisekspositsioonist võib näha unikaalset Saksa väliraudteede vedurit, 19. sajandi lõpus ehitatud kaubavaguneid, 20. sajandi 20-30 aastatel ehitatud kaubavaguneid ning ainsat Eesti unikaalset reisivagunit aastast 1939. Peaaegu täies mahus on muuseumis esindatud ka Nõukogude ajastu veerem.

Renoveeritud abihoones, mis asub muuseumi territooriumil, on 2011 a. augustist avatud uus laiendatud siseekspositsioon. Selles on kajastatud üldajalugu, teemajandus, jaamakontorite sisustus ja aparatuur, militaarraudteede ajalugu, veeremimajandus ja tööstusraudteede ajalugu. Tähelepanu väärivad: raudtee jalgratas, käsi-tuletõrjeprits, sauaparaadid, esemed ja dokumendid, tööriistad, vanad signaallaternad, mundrid ning vanad fotod. Siseekspositsioonis on ka videosaal kus korraldatakse videonäitusi. Muuseumis avaneb Teil ainulaadne võimalus osaleda nostalgilises atraktsioonis ning kogeda sajanditagust rongisõitu.

http://www.museumrailway.ee

PÄRNU RANNAPROMENAAD

Ranna pst 3, Pärnu linn, Pärnumaa

2006. aastal valminud atraktiivne Pärnu rannapromenaad pakub tõelist kuurordihõngu ning muudab suvepealinna ranna ahvatlevaks isegi kehva ilmaga! Romantiliselt piki randa looklev promenaad üllatab oma funktsionaalse läbimõelduse ja vahelduvate materjalide ning erinevate purskkaevude kasutamisest tuleneva mängulisusega. Oskuslik valgustus toob aktiivse elu randa ka päikese loojudes ning purskkaevude värvimängud õhtupimeduses on lausa omaette vaatamisväärsus. Tule ja naudi tõelist rannamelu!

ALLIKUKIVI KOOPAD

Allikukivi, Saarde vald, Pärnumaa

Kilingi-Nõmme linna lähedal Allikukivi ürgoru nõlval saad uudistada suuri maa-aluseid koopaid. 1961. aastal avastatud põhjaveevoolu poolt liivakivisse uuristatud koobas on 33 m pikk ja kuni 2,7 m kõrge. Koobaste põhja kogunev põhjavesi väljub ürgoru nõlva jalamil pisikese allikana. Varusta end taskulambiga ja mine vaata seda salapärast kohta lähemalt!

Huvitav teada! Muistendi järgi olevat selle koha peal maa alla vajunud jõukas talu, karistuseks selle eest, et pererahvas pulmapeo ajal kerjusele almust ei andnud.